.NET Core boilerplate, czyli mój projekt wzorcowy

Boilerplate to kawałek kodu, który w szybki sposób pomaga wystartować pisanie kodu. Pewnego rodzaju szablon. Zamiast startować z pustym projektem i dodawać za każdym razem od nowa te same cegiełki, możemy posłużyć się boilerplatem, który te cegiełki już zawiera.

Ostatnimi czasy kilka razy tworzyłem od początku aplikację w .NET Core, a w ramach tej aplikacji odpowiedni zestaw projektów oraz komponentów. Za każdym razem schemat postępowania był bardzo podobny – w jednym projekcie API, w kolejnym projekcie warstwa dostępu do danych oraz kawałek biznesu, następnie projekty z testami. Typ projektu determinował załączone NuGetowe paczki, konfigurację oraz klasy bazowe, które po wielokroć były identyczne. Na koniec “strażnicy” jakości kodu, oni również identyczni w każdej z nowopowstałych aplikacji. Schemat się powtarzał.

Postanowiłem stworzyć wzorcową aplikację (tytułowego boilerplate), która zawierać będzie zestaw zwyczajowych komponentów. Jeśli jakiś komponent jest nadmiarowy, niepotrzebny dla nowego rozwiązania które rozpoczynam, to najzwyczajniej go usuwam. Znacznie szybciej redukować kod źródłowy aplikacji niż dodawać. To rozwiązanie pozwala mi znacznie szybciej wystartować projekt, a co za tym idzie zaoszczędzić czas.

Boilerplate dostępny jest na github. Korzystać z niego można do woli, zapraszam.


Zawartość


Architektura

Api

HappyCode.NetCoreBoilerplate.Api

Core

HappyCode.NetCoreBoilerplate.Core


Testy

Testy integracyjne

HappyCode.NetCoreBoilerplate.Api.IntegrationTests

Testy jednostkowe

HappyCode.NetCoreBoilerplate.Api.UnitTests

HappyCode.NetCoreBoilerplate.Core.UnitTests


Repozytorium

https://github.com/lkurzyniec/netcore-boilerplate

What do you think?
Like Love Haha Wow Sad Angry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *