Regex.. Help!

Problem z wyrażeniami regularnymi mam od zawsze. Nie potrafię ich konstruować, a co za tym idzie, również nie potrafię ich czytać. Gdy nadarza się potrzeba wykorzystania, to szukam gotowców w internecie. Znalezione przykłady staram się przypasować do mojego wymagania. Na koniec mam nadzięję, że wszystko będzie dobrze…

Tak wcale nie musi być!

W internecie są dostępne darmowe wizualizery, które w przyjazny oraz czytelny sposób zaprezentują zadane wyrażenie z rozbiciem go na najmniejsze składowe. Prócz wizualizacji wyrażenia potrafią np. wygenerować Code Snippet, osadzić wizualizację w serwisie StackOverflow, czy też ściągnąć plik SVG. Poniżej linki do wizualizerów, które znalazłem w sieci:

Regex vizualizer example

Innym bardzo pomocnym narzędziem jest tester wyrażeń regularnych. Za jego pomocą można w szybki sposób przetestować wielolinijkowy tekst lub setkę przykładów na raz. W oknie testera można znaleźć sekcję z wytłumaczeniem testowanego wyrażenia regularnego oraz sekcję ze skróconą instrukcją składowych, z których można budować wyrażenia. Tester posiada również opcję debuggera, która pokazuje w jaki sposób przykład testowy został oznaczony jako trafienie. Przykłady testerów:

Regex tester

One thought on “Regex.. Help!

  1. Az dziwie sie ze nikt w komentarzach nie narzeka na to ze nie powinienes uzywac regexpow :)

    regex101 – nie dosc ze pomysl genialny to wykonanie tez przejrzyste. Laduje na moim bookmark barze. Mam nadzieje ze nie zapomne o tej appce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *