DPack

UPDATED: Polecam również darmową wersję narzędzi CodeRush Xpress, które zawierają podobne featury, a nawet oferują dużo więcej.

DPack to zestaw darmowych narzędzi do Visual Studio, stworzony z myślą o developerach, aby przyśpieszyć i ułatwić im pracę z kodem oraz Solution Explorer’em. Zawiera w sobie szereg skrótów klawiszowych, które znacząco usprawniają pracę. Działa podobnie jak feature z Visual Studio 2010 – „NavigateTo”, czy cecha nawigacji ReSharpera. Dodatkowe możliwości to na przykład Solution BackupSolution StatisticsCode Navigation (do szybkiego poruszania się po kodzie), czy też Surround with.

Zatrzymajmy się jednak przy opcji Code Browser, która pozwala na szybkie zlokalizowanie metod, właściwości, klas, interfejsów lub zdarzeń w obecnie otwartym pliku. Okienko przeszukiwania pojawia się po wciśnieciu [Alt] + [g]. Prezentuje się następująco:

CodeBrowser

Można zauważyć, że wyniki przeszukiwania zawierają nie tylko elementy zaczynające się od zadanej frazy, ale również pozycje z frazą w środku nazwy.

Kolejny feature wart uwagi to File Browser służący do wyszukiwania plików w całej solucji.

FileBrowser

Jak widać przeszukiwanie działa na tej samej zasadzie co feature powyżej. Aby wywołać okienko należy wcisnąć [Alt] + [u].

Framework Browser pozwala przekopać cały Framework w poszukiwaniu typu, który zawiera w nazwie podaną frazę. Wyświetlany jest type, namespace oraz assembly, co przedstawia poniższy zrzut ekranu:

FrameworkBrowser

Gdy naciśniemy [Enter], namespace zaznaczonego elementu zostanie skopiowany do schowka. Kiedy [F1] – wyświetli się pomoc o zaznaczonym typie.

We wszystkich powyższych sposobach filtracji można stosować maskowanie jednego znaku poprzez zastosowanie „?” lub maskowanie ciągu znaków poprzez „*”.

Godne pochwały i uwagi jest jeszcze Numbered Bookmarks, które pozwala na ustawienie „zakładki” poprzez kombinację [Ctrl] + [Shift] + [0] .. [9] oraz jej przywołanie przez wciśnięcie [Ctrl] + [0] .. [9].

Cały zestaw narzędzi można ściągnąć ze strony USysWare – gorąco polecam.

Promuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.