ApexSQL Complete, czyli IntelliSense dla SSMS

SQL Server Management Studio (SSMS) to środowisko do zarządzania bazą danych MS SQL. Niestety niewiedzieć czemu, IntelliSense w tym IDE działa bardzo, bardzo przeciętnie. Zmusiło mnie to do poszukiwań narzędzia, które wypełni tę lukę. Długo szukałem i w końcu znalazłem. Wreszcie mam rozwiązanie, które satysfakcjonuje mnie na tyle, że mogę go zaliczyć do grona Niezbędnika developera.

ApexSQL Complete to narzędzie, które wzbogaci SSMS przede wszystkim o świetnie działające IntelliSense, ale i nie tylko. Same podpowiedzi, prócz tego, że potrafią wyświetlić kompletną listę tabel i kolumn, to jeszcze podczas pisania klauzuli JOIN proponują odpowiednie złączenie. Działa to naprawdę dobrze.

Apex

Apex

Ponadto, Apex potrafi znacznie więcej. Na przykład posiada bardzo przydatne okienko ‘Go to object’, które pozwala wyszukać obiekt na liście, a następnie zaznaczyć go w Object Explorer. Posiada również bardzo rozbudowane możliwości konfiguracji, co za tym idzie, można dokładnie ustawić w jaki sposób uzupełnia kod (z/bez nawiasów, z/bez aliasów, duże/małe litery dla słów kluczowych). Pełną listę jego możliwości znaleźć można tutaj.

Daj szansę Apex’owi, a ja gwarantuję, że IntelliSense w SSMS w końcu będzie działać jak powinno. Dodatkowo przypominam, że narzędzie jest zupełnie za darmo!

Podbij ↑

9 thoughts on “ApexSQL Complete, czyli IntelliSense dla SSMS

  1. Korzystałem przez jakiś czas, ale ilość błędów i nieobsłużonych wyjątków (co skutkowało zawiechą albo restartem SSMS’a) zmusiła mnie do zmiany na płatną wersję SQLComplete od devart’a. Wersja express też jest godna polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *