ArsClip

ArsClip to program zarządzający schowkiem systemowym. Przechowuje w swojej pamięci ostatnio skopiowane elementy oraz daje możliwość błyskawicznego wklejenia ich w pożądane miejsce. Z jego pomocą moja produktywność jako programisty zdecydowanie wzrosła. Baa! ArsClip spodobał mi się tak bardzo, że korzystam z niego podczas codziennej pracy z komputerem.
Wystarczy tylko skonfigurować kombinację klawiszy po naciśnięciu których pokazywać się będzie menu i to wszystko! Program jest gotowy do pracy. Dodatkowo polecam zwiększyć ilość elementów przechowywanych w historii programu.
Po naciśnięciu wybranej kombinacji klawiszy naszym oczom obok kursora ukaże się takie oto menu:

arsclip_menu

Jak widać na powyższym rysunku, wyświetlone menu pokazuje 15 ostatnio skopiowanych treści oraz przypisane im skróty klawiszowe. Aby wkleić element z listy, należy kliknąć w niego myszą lub wcisnąć na klawiaturze przypisany skrót. Po menu można poruszać się również za pomocą strzałek na klawiaturze oraz zatwierdzać Enterem wybrany element. Dodatkowo elementy w wyskakującym menu można przypiąć na stałe w tejże liście.
Jeśli lista nie zawiera wcześniej skopiowanego tekstu, to wystarczy kliknąć w Removed Clips, aby pojawiło się okienko z całą historią skopiowanych uprzednio tekstów (wielkość historii zalecałem zwiększyć na samym początku).
Poniżej testowe przykłady zastasowania ArsClip.

ArsClip ArsClip

Oczywiście program oferuje znacznie więcej ficzerów. Te które opisałem w niniejszym artykule to tylko podstawowa funkcjonalność narzędzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *