ArsClip

ArsClip to program zarządzający schowkiem systemowym. Przechowuje w swojej pamięci ostatnio skopiowane elementy oraz daje możliwość błyskawicznego wklejenia ich w pożądane miejsce. Z jego pomocą moja produktywność jako programisty zdecydowanie wzrosła. Baa! ArsClip spodobał mi się tak bardzo, że korzystam z niego podczas codziennej pracy z komputerem.
Wystarczy tylko skonfigurować kombinację klawiszy po naciśnięciu których pokazywać się będzie menu i to wszystko! Program jest gotowy do pracy. Dodatkowo polecam zwiększyć ilość elementów przechowywanych w historii programu.
Po naciśnięciu wybranej kombinacji klawiszy naszym oczom obok kursora ukaże się takie oto menu:

arsclip_menu

Jak widać na powyższym rysunku, wyświetlone menu pokazuje 15 ostatnio skopiowanych treści oraz przypisane im skróty klawiszowe. Aby wkleić element z listy, należy kliknąć w niego myszą lub wcisnąć na klawiaturze przypisany skrót. Po menu można poruszać się również za pomocą strzałek na klawiaturze oraz zatwierdzać Enterem wybrany element. Dodatkowo elementy w wyskakującym menu można przypiąć na stałe w tejże liście.
Jeśli lista nie zawiera wcześniej skopiowanego tekstu, to wystarczy kliknąć w Removed Clips, aby pojawiło się okienko z całą historią skopiowanych uprzednio tekstów (wielkość historii zalecałem zwiększyć na samym początku).
Poniżej testowe przykłady zastasowania ArsClip.

ArsClip ArsClip

Oczywiście program oferuje znacznie więcej ficzerów. Te które opisałem w niniejszym artykule to tylko podstawowa funkcjonalność narzędzia.

What do you think?
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *